Czy mogę wysłać pieniądze kurierem?2 min read

3281

Written by:

Jeśli chcesz wysłać bliskim pieniądze za granicę w paczce kurierskiej, to warto się nad tym dwa razy zastanowić. Pudełko z gotówką i miłą kartka byłoby pewnie super niespodzianka dla odbiorcy, ale mimo to stanowczo odradzamy wysyłanie pieniędzy w paczce. Z kilku powodów.

Wysyłanie pieniędzy w przesyłce kurierskiej jest zabronione

Firmy logistyczne mają jasne wytyczne dotyczące tego co mogą, a czego nie mogą przewozić w paczkach. Zazwyczaj listę rzeczy zabronionych lub objętych ograniczeniami znajdziecie na odpowiedniej stronie internetowej danego przewoźnika. (Warto też zwrócić uwagę na różnicę między rzeczami zabronionymi i takimi, których wysyłka nie jest rekomendowana).

Pieniądze (w tym obligacje, noty bankowe, banknoty i monety) i czeki podróżne należą do grupy przedmiotów zabronionych. Wszystko to mieści się w kategoriach rzeczy cennych – oprócz kuponów na loterią, kamieni i metali szlachetnych – w związku z czym nie można wysyłać ich kurierem. W przypadku otrzymania paczki z zabronionym przedmiotem, firma kurierska może odmówić przewozu, skonfiskować lub zniszczyć paczkę.

Wysyłanie pieniędzy w paczce

Jak wysyłać pieniądze za granicę?

Jeśli chcecie wysłać pieniądze osobie, która nie ma konta bankowego lub też ma do niego ograniczony dostęp to mamy kilka rozwiązań.

Pieniądze wysyłane pocztą

W niektórych krajach można wysłać gotówkę korzystając z usług narodowej firmy pocztowej. Łatwo to sprawdzić w najbliższej placówce pocztowej, gdzie otrzymamy wszystkie potrzebne informacje.

Usługi transferu pieniędzy

Usługa transferu pieniędzy to najbezpieczniejszy i najszybszy sposób na przesłanie pieniędzy na całym świecie. Firmy takie jak Western Union czy MoneyGram pozwalając na przesłanie pieniędzy w kilka chwil do dowolnej placówki na świecie.

Wysyłanie z Eurosender

Jeśli planujesz wysłać rzeczy z naszą pomocą, zachęcamy się do zapoznania z naszymi Warunkami Ogólnymi . W sekcji 10.4 znajdziecie informacje na temat rzeczy zabronionych w wysyłce. Jeśli wciąż nie będziecie pewni co można wysłać w paczce, to zachęcamy do kontaktu z naszym biurem obsługi klienta, a nasi specjaliści odpowiedzą na wszystkie nurtujące pytania.

Last modified: Październik 26, 2018

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *