Jak zapakować instrument muzyczny do wysyłki

Zamów przesyłkę

2 lata temu4 min. czytania

Muzyka jest ważna dla większości z nas. Niektórzy uwielbiają grać na instrumencie, inni kochają śpiewać i tańczyć do ulubionych melodii. Wszystkich ich łączy pasja. Konfucjusz mówił, że muzyka to przyjemność, bez której natura ludzka nie może się obejść. Trudno nie przyznać mu racji. Jeśli jednocześnie kochasz muzykę i podróże, zdarzyło Ci się pewnie spotkać z problemami, jeśli chodzi o transport ukochanego sprzętu. Szczególnie jeśli chodzi o to jak zapakować instrument muzyczny do wysyłki.

Pewnie zgadliście już do czego zmierzam. W tym artykule chciałbym podzielić się z wami wskazówkami jak zapakować instrument muzyczny. Dzięki temu będziecie mogli go zabrać dokądkolwiek zamierzacie podróżować. Jeśli chcecie studiować za granicą lub po prostu planujecie podróż, a bez swojego instrumentu nie wytrzymacie, zapraszam do czytania.

Jeśli zdecydujecie się na wysyłkę swojego instrumentu muzycznego do miejsca docelowego, należy uważnie go zapakować, żeby uniknąć zniszczeń. Poniższe kroki na pewno wam w tym pomogą.

Czego potrzebujesz?

Materiały do pakowania

  1. Wzmocniona walizka odpowiednia dla danego instrumentu – zmniejszy to możliwość zniszczenia
  2. Folia bąbelkowa, pianka do pakowania lub miękki materiał – by chronić instrument przed zarysowaniami
  3. Granulat piankowy, gazety lub miękkie wypełniacze – w celu wypełnienia pustych przestrzeni

Jak zapakować instrument muzyczny w poprawny sposób?

  1. Usuń wszystkie paski i dodatkowe elementy i zawiń je osobno. Warto rozmontować instrumenty dęte i każdą część pakować osobno (np. ustnik) zawijając w folię bąbelkową lub miękki materiał. Zapewni to dodatkową warstwę ochronną. W ten sposób instrument będzie bardziej zabezpieczony przed zniszczeniem.
  2. Po uważnym zawinięciu instrumentu, włóż go do futerału. Na tym etapie przydadzą się dodatkowe materiały do pakowania (pianka, gazety lub folia bąbelkowa), które zapobiegną przesuwaniu się instrumentu w walizce. Jeśli po włożeniu instrumentu muzycznego do futerału pozostają jakieś puste miejsca, koniecznie je wypełnij. Upewnij się, że w opakowaniu nie ma żadnych swobodnie przemieszczających się elementów, które mogłyby zniszczyć instrument (np. śrubki).
  3. Po zapakowaniu i zabezpieczeniu instrumentu, delikatnie potrząśnij opakowaniem, żeby upewnić się, że elementy w środku się nie przemieszczają.
  4. W przypadku instrumentów strunowych (gitara elektryczna, skrzypce) warto poluzować trochę struny. Zapobiegnie to ich zerwaniu i zbytniemu naciskowi na gryf.
  5. Kiedy już bezpiecznie włożysz i zabezpieczysz instrument w futerale, uważnie go zamknij i zabezpiecz warstwą ochronną.

Dodatkowe wskazowki

Instrument w futerale można jeszcze dodatkowo włożyć do kartonowego pudła. W tym wypadku, puste przestrzenie trzeba będzie wypełnić granulatem piankowym. Następnie warto dodatkowo zabezpieczyć przesyłkę od środka gazetami lub innym wypełniaczem, żeby zapobiec przesuwaniu się elementów.

Twój instrument muzyczny jest gotowy do wysyłki. Jeśli zdecydujesz się wybrać Eurosender jako firmę, która zajmie się zorganizowaniem wysyłki Twojej paczki, zwróć uwagę na fakt, że każda paczka ma swoje limity wagowe i jeśli chodzi o wymiary. Wszystkie niezbędne informacje znajdziesz na naszej stronie. Między innymi kalkulator wymiarów przesyłki, do którego wystarczy wprowadzić dane.

gitara elektryczna jak zapakować instrument muzyczny

Jeżeli chcesz wysłać naprawdę duży instrument muzyczny i paczka jest większa niż obowiązujące limity, to w tym wypadku również pomożemy. Wystarczy poprosić o ofertę indywidualną na naszej stronie.

Zawsze polecamy wykupienie dodatkowego ubezpieczenia. Eurosender stara się byś mógł spać spokojnie – możesz skorzystać z dwóch różnych pakietów ubezpieczeniowych. We współpracy z naszym partnerem, ERGO – jedną z największych firm ubezpieczeniowych w Europie – oferujemy ubezpieczenie Twojej paczki do kwoty €1000 lub €2000.

Mam nadzieję, że informacje zawarte w tym artykule pomogą Ci zdecydować się na wysyłkę swojego instrumentu muzycznego kurierem. Po dodatkowe informacje zapraszam na naszą stronę, gdzie dowiecie się także jak wygląda cały proces składania zamówienia na transport.

Jeśli wciąż masz jakieś pytania zamieść komentarz poniżej, wyślij maila lub zadzwoń do naszego centrum obsługi klienta, gdzie nasi eksperci z chęcią odpowiedzą na wszystkie Twoje pytania. A na pewno te związane z tym jak zapakować instrument muzyczny i bezpiecznie go wysłać

 

 


Zmodyfikowany:May 25, 2018

Zamów przesyłkę

Zbigniew Trzeciak
Nie dodano biografii dla tego autora
TrustScore 4 | 17530 recenzji