Co zrobić gdy kurier nie przyjechał po paczkę?4 min read

5030

Written by:

Cały wczorajszy dzień spędzony w domu. Dogadana z szefem praca przy biurku we własnych czterech kątach, przełożone wyjście do sklepu. Wszystko dlatego, że miał zjawić się kurier po odbiór paczki z prezentami dla rodziny w Wielkiej Brytanii. Cały dzień czekania na kierowcę. Ale…

Kurier nie przyjechał po paczkę. Co teraz?

Taka sytuacja nie powinna mieć miejsca, ale czasem się to zdarza, Pierwszym krokiem w takiej sytuacji powinno być przejrzenie poczty email (także folderu Spam), żeby mieć pewność, że firma kurierska nie poinformowała nas o tym, że odbiór paczki może odbyć się innego dnia. Niektóre firmy kurierskie mają politykę informowania klienta na bieżąco o wszystkich wynikłych problemach. Jeśli nie pojawiły się żadne konkretne informacje, wejdź na stronę firmy i wpisz numer identyfikacyjny przesyłki do systemu śledzenia paczek.

kurier nie odebrał paczki

Numer identyfikacyjny śledzenia paczki to numer uzyskany przy rezerwowaniu usługi. Paczka może znaleźć się w systemie nawet zanim kurier odbierze ją od nadawcy. Po otrzymaniu numeru identyfikacyjnego, regularnie sprawdzaj status swojej przesyłki. Jeśli zauważysz jakieś nietypowe statusy, niezwłocznie skontaktuj się z firmą, która odpowiada za rezerwację Twojej usługi. Powinna ona udzielić informacji na temat tego, dlaczego paczka nie została odebrana. Po więcej informacji zerknij do naszego działu odpowiedzi.

Co mogło pójść nie tak?

Jest wiele nieprzewidywalnych sytuacji, które mogą sprawić, że odebranie paczki się opóźni. Oto kilka z nich:

  • Święta

W środku sezonu lub w dni wolne od pracy zapotrzebowanie na usługi kurierskie jest na tyle wysokie, że mogą pojawić się opóźnienia. W takim wypadku nie pozostaje niestety nic innego jak po prostu czekać. Mając to na uwadze, warto upewnić się, że na przykład na Gwiazdkę prezenty wyślemy z odpowiednim wyprzedzeniem.

  • Korki

Innym powodem opóźnień mogą być kroki na drogach. Brzmi to jak wymówka, ale bardzo często jest po prostu prawdą. Kurier mógł utknąć w korku spowodowanym wypadkiem bez możliwości dotarcia pod wskazany adres. W związku z tym informuje o przesunięciu odbioru na następny dzień, która to informacja powinna do nas trafić przez kanał komunikacji z firmą kurierską (email, SMS, itp.).

  • Złe warunki pogodowe

Pogoda również może być powodem opóźnienia w odbiorze paczki. W przypadku burz, znacznych opadów śniegu lub innych drastycznych wydarzeń meteorologicznych, dostawy paczek mogą się opóźnić, o czym oczywiście powinniśmy być poinformowani przez dostawcę usług kurierskich lub podmiot, u którego rezerwowaliśmy usługę.

  • Nieprawidłowy lub niekompletny adres

Inną możliwością jest to, że kierowca zjawił się pod budynkiem, ale nie był wstanie znaleźć właściwego lokalu. Czasem jest to wina błędnie zapisanego adresu lub zmian w nazwach ulic. Warto upewnić się, że nasz adres jest poprawnie napisany i łatwo dostępny dla osoby odbierającej paczkę.

  • Problemy z wydrukowaniem etykiety wysyłkowej

Mogły pojawić się jakieś wewnętrzne problemy z wystawianiem i drukowaniem etykiet i dlatego odbiór paczki musiał zostać opóźniony.

  • Trudny dostęp

Problemem przy punktualnym odbiorze paczki może być również problem z dostaniem się do miejsca odbioru. Być może furtka wymagała kodu dostępu albo recepcjonista nie był uprzedzony o wizycie kuriera i go nie wpuścił. Pamiętaj, żeby zamieścić wszystkie informacje potrzebne do tego, żeby kurier mógł dostać się do miejsca odbioru.

Co zrobić, gdy paczka nie została odebrana przez kuriera?

Pierwszą rzeczą jest kontakt z firmą, która rezerwowała dla nas usługę. Z jej pomocą możemy umówić się na inną datę odbioru. Jeśli nie możemy znów spędzić całego dnia w domu, warto poprosić o pomoc lub zmienić adres odbioru na biurowy.

Na zmianę terminu dostawy w opisanych powyżej przypadkach zezwalają w zasadzie wszystkie firmy kurierskie i brokerzy. Trzeba się jedynie upewnić, czy możemy to zrobić samemu przez system internetowy czy też musimy zadzwonić lub wysłać maila do firmy. Może się zdarzyć, że z przełożeniem odbioru będą się wiązać dodatkowe koszty.

Czy mogę zrezygnować z wysyłki i odzyskać pieniądze?

Często zdarzy się tak, że w momencie, gdy postanowimy jednak anulować usługę, pieniądze nie zostaną nam zwrócone. Z racji tego, że powstały już koszty po stronie dostawcy usług kurierskich, zwrot całości lub części środków może nie być dostępny.

Jeśli szukacie solidnego serwisu rezerwacji usług kurierskich Eurosender jest świetnym wyborem oferując natychmiastową wycenę i pomoc ekspertów logistycznych podczas całego procesu.

Last modified: Maj 21, 2020

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *